banner43

Enis Fosforoğlu, ‘İyi misin’ ile hem güldürdü hem düşündürdü

Tanınmış sanatçı Enis Fosforoğlu, Çukurova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında “İyi Misin?” adlı tek kişilik oyununu Adanalılar için sahneledi.Çukurova Belediyesi, tanınmış tiyatrocu Enis Fosforoğlu’nun yeni oyunu...

Enis Fosforoğlu, ‘İyi misin’ ile hem güldürdü hem düşündürdü

Tanınmış sanatçı Enis Fosforoğlu, Çukurova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında “İyi Misin?” adlı tek kişilik oyununu Adanalılar için sahneledi.

Çukurova Belediyesi, tanınmış tiyatrocu Enis Fosforoğlu’nun yeni oyunu “İyi Misin” ile Adanalıları buluşturdu.

Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde Adanalı seyircilerle bir araya gelen Enis Fosforoğlu, seyircinin karşısına tek kişilik laflama olarak nitelediği yeni oyunu ‘İyi Misin?’ ile çıktı.

Ünlü sanatçı izleyicileri bir yandan güldürürken bir yandan düşündürdü. Oyununda Türkiye’de yaşanan yozlaşmalara dikkat çeken Fosforoğlu, Türkçe’nin yeni nesil tarafından doğru kullanılmadığından yakındı. Fosforoğlu, Atatürk’ün müfredattan kaldırılması tartışmalarını ince nüktelerle eleştirirken bir öğretmeni ile karşılaşmasını ve onun kendisine, ‘Atatürk’e bu nankörlüğü edenler bana neler yapmaz?’ dediğini anlattı.

İki perde halinde gerçekleşen ve iki saate yakın süren oyunda geçmişin izlerinden geleceğe dair ümitlere kadar birçok anıyı izleyicileriyle paylaşan Fosforoğlu, Orhan Kemal Kültür Merkezi’ne gelen sanatseverlere keyifli bir akşam yaşattı.

Oyunun finalinde kendisine takdim edilen çiçeği alarak seyirciyi selamlayan Fosforoğlu, “Çukurova Belediyesi’nde bu güzel seyirci kitlesiyle buluşmaktan çok mutluyum. Kültür ve sanata verdiği önem için Çukurova Belediyesi’ni kutluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35