Hasta ve yaşlı bakım kursu başladı
banner18
banner14
Doğu Anadolu Sağlık Çalışanları Derneği tarafından istihdam amaçlı 'Hasta ve yaşlı bakım' kursu düzenlendi. 4 ay süreli kurs sonunda başarılı olan kursiyerler çeşitli hastane ve kurumlarda istihdam edilecek.

    Doğu Anadolu Sağlık Çalışanları Derneği, Şifa Hastanesi ve Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkıları meslek edindirme kursu düzenledi. Şifa Hastanesi Konferans Salonu'nda başlayan kursa 20'si kadın, 15'i erkek olmak üzere 35 kişi başvurdu. 6 ay süreli kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek. Doğu Anadolu Sağlık Çalışanları Derneği Kurs Koordinatörü Ahmet Emeksiz, Erzurum'da hasta ve yaşlı bakıcı sıkıntısının yaşandığını söyledi. Emeksiz, istihdam garantili meslek edindirme kursu sonunda başarılı olanların özel hastaneler ve rehabilitasyon merkezlerinde istihdam edileceğini söyledi. Koordinatör Emeksiz, kursiyerlere yaşlı genel bakımı, yaşlılık bakım uygulamaları, yaşlılık ve beslenme, yaşlılıkta ruhsal sorunlar, yaşlılıkla egzersiz çalışmaları, diksiyon ve bilgisayar eğitimlerinin uygulamalı verileceğini dile getirdi.

    Konusunda uzman eğitimciler tarafından verilecek kursa büyük ilginin olduğunu da dile getiren Emeksiz, "Maalesef Erzurum'da yaşlı ve hasta bakıcı sıkıntısı had safhada. Özel hastaneler, rehabilitasyon merkezleri yaşlı ve hasta bakıcı bulmakta sıkıntı yaşıyor. İlimizdeki bu açığı gidermek ve vasıfsız işsizlere meslek edindirmek amacıyla söz konu kursu düzenledik. Kursa 20- 30 yaş grubu erkek ve bayanlar katılacak." diye konuştu.

    Emeksiz, kurs süresince, kursiyerlere cüzi miktarda ücret ödeneceğini, iaşe ve taşıma giderlerinin ise Şifa Hastanesi tarafından karşılanacağını sözlerine ekledi.
banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner4

banner35

banner22

Gıda zehirlenmesinde pastane numuneleri temiz...
Aydın’da 20 gün önce su böreğinden kaynaklanan ve 36 kişinin etkilendiği, bir kişinin hayatını kaybettiği...

Haberi Oku