EXPO 2016, Antalya peyzajını dünya vitrinine çıkartacak
banner14
Antalya’da 2016 yılında düzenlenecek olan EXPO da, peyzaj mimarlığı dünya vitrinine çıkartılacak.

Antalya’daki peyzaj firmalarının yöneticileri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği’nde bir araya geldi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay Başkanlığı’nda yapılan toplantıda, EXPO 2016 Antalya projesi bilgi verilirken, peyzaj mimarlarının çalışmaya katkı vermeleri istendi.
Türkiye’de ilk kez bir EXPO düzenleneceğini ve dünyanın en büyük organizasyonlarından birini üstlendiklerini belirten Gülay, gerçekleştirilecek EXPO’nun botanik olduğunu bu yüzden peyzajcıların görüşünün çok önemli olduğunu vurguladı. Gülay, “Antalya, havası, ulaşım kolaylığı, altyapısı, turistik tesisleriyle EXPO 2016 Antalya’ya hazır. Bu şehrin dinamikleriyle birlikte, 6 ay sürecek bu organizasyonu en iyi şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum.” dedi.

EXPO 2016 Antalya’nın ve Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade eden Gülay, burada bulunan peyzaj mimarlarını dünya vitrinine çıkaracağını söyledi. Projenin Antalya’ya ciddi bir katma değer sağlayacağını da ifade eden Gülay, “EXPO 2016 Antalya alanı 1121 dekar ve bu alana 100 ülkenin bahçe kurmasını, 8 milyon dolayında ziyaretçi gelmesini hedefliyoruz.” diye konuştu.

Alana dikilecek ağaç ve bitki türleri konusunda bir çalışma yapıldığını açıklayan Gülay, peyzaj mimarlarından gelecek önerilerle bu çalışmanın nihai halini alacağını aktardı.

Peyzajcılara EXPO’nun yapılanması hakkında da bilgiler veren Gülay, bu yıl ekim ayından itibaren alana ağaç dikmeyi planladıklarını açıkladı.
banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner7

banner6

banner35

banner8

banner22

banner4

Gıda zehirlenmesinde pastane numuneleri temiz...
Aydın’da 20 gün önce su böreğinden kaynaklanan ve 36 kişinin etkilendiği, bir kişinin hayatını kaybettiği...

Haberi Oku