Van Bağımsız milletvekillerinden VATSO'ya ziyaret
banner14
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Nadiroğlu, 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinden sonra halkın iradesi sonucu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Van’ı temsil eden 8 parlamenterimizin belirlendiğini ifade ederek “13 Hazirandan sonra seçilen tüm parlamenterlerimiz bizlerin temsilcileridir. Halkın iradesi ile seçilen sizler bizim meclisteki temsilcilerimizsiniz. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim sürecinden itibaren verdiği kararlar maalesef onarılması zor sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Gelinen süreç iç açıcı bir durum değildir. Bizler ülkedeki sorunların çözüm yerinin parlamento olduğuna inanıyoruz. Mevcut iktidar yasal düzenlemelerle sorunun çözümünde ülkenin beklentilerine yanıt vermelidir” dedi.

30 yılı aşkın bu ülkede çatışma ortamının yaşandığını dile getiren Nadiroğlu, “Bu süreçte parlamentomuz önemli bir misyon üstlenmelidir. Demokratik bir anayasa için çok iyi bir ortam yaratılmıştır. Ancak şuan yaşanan sorunların giderilmesi ile birlikte çalışma ortamı sağlanmalı, ülkedeki tüm dinamikler yeni anayasanın ortaya çıkarılmasında muhatap alınmalıdır” şeklinde konuştu.

Van Bağımsız Milletvekili Nazmi Gür, Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçim sürecinde gösterdiği tarafsız tutumu çok önemsediklerini belirterek “Bizde Van’ın kalkınması ve gelişmesi noktasında sizlerle birlikte çalışmak istiyoruz. Bu konuda en büyük destekçimiz sizler olacaksınız” dedi.

Nazmi Gür, ancak ülkedeki siyasal gelişmelere iş dünyasının ve Sivil Toplum Örgütlerinin duyarsız kalmaması gerektiğini ifade ederek “Hepiniz biliyorsunuz ki seçimlerden sonra ortaya çıkan gelişmeler bizleri yeni kararlar almaya zorladı. Önceki gün Bağımsız Milletvekilleri olarak Meclise gitmeme kararı aldık. Ancak bu süreçte tüm tarafsız düşünen, bu ülkede barış ve demokrasi isteyen çevrelerin bu haklı talebimizi desteklemesini ve haklının yanında olmasını bekliyoruz. Şu bilinmelidir ki bir ülkede adalet ve demokrasi yoksa, ticarette kalkınma da olmaz”dedi.

Van Milletvekili Özdal Üçar ise Barış ve Demokrasi Partisi olarak kendilerine yapılan tüm haksızlıklara, engellemelere rağmen demokratik siyaset yolunu seçtiklerini belirterek “Bu ülkede kimse bizim kadar barışı istemiyor. Son günlerde ortaya çıkan gelişmeler göstermiştir ki bu ülkeye barışı getirecek olan bizlere siyaset yapma hakkı vermiyorlar. Ancak bizler demokratik siyaset için çalışmaya devam edeceğiz”
Ziyarette Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ata Altay, VATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Fidan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Mustafa Karaduman, Serdar Orhun, Roza Kartal, Naci Çakırgöz, Osman Çelik ve Meclis Üyesi Diyadin Altındal da hazır bulundu.

Van Haberleri için TIKLAYINbanner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner7

banner6

banner35

banner18

banner8

banner22

banner4

Van’da Trafik Kazası; 4 Yaralı
Van’da meydana gelen trafik kazasında 2’si çocuk 4 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye göre kaza, İskele...

Haberi Oku