Sattıkları ürünlerinin kaldırılması istenince, sokağa döktüler

TUNCELİ (İHA) – Tunceli’de bir sokakta sebze ve meyve satan vatandaşlar, zabıta tarafından tezgahları kaldırılmak istenince ürünlerini sokağa dökerek tepki gösterdi.Edinilen bilgiye göre, merkez Cumhuriyet Caddesi üzerindeki ara sokakta...

Sattıkları ürünlerinin kaldırılması istenince, sokağa döktüler

TUNCELİ (İHA) – Tunceli’de bir sokakta sebze ve meyve satan vatandaşlar, zabıta tarafından tezgahları kaldırılmak istenince ürünlerini sokağa dökerek tepki gösterdi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Cumhuriyet Caddesi üzerindeki ara sokakta sebze ve meyve satan vatandaşlar, işlerini engelledikleri gerekçesiyle bazı market sahipleri tarafından Tunceli Belediyesi’ne şikayet edildi. Şikayet üzerine olay yerine giden zabıta ekipleri, vatandaşlardan tezgahlarını kaldırmalarını istedi. Vatandaşlar da tepki amacıyla sattıkları sebze ve meyveleri sokağa döktü.

Esnafların kendilerini şikayet etmesine tepki gösteren Fethi Kaya, “Ne yapalım, nereye gidelim. İş versinler, çalışalım. Çocuğum okula gidiyor ve aynı zamanda kiradayım. Çocuklarıma nasıl bakacağım. Evimin kirasını nasıl ödeyeceğim. Bu suç mu. Ondan sonra üretmiyor, alın teri dökmüyor, boş boş geziyor diyorlar. Boş gezmiyorum. İki torba salatalık satıyorum. Ondan sonra da esnaf dayanışması, halkım esnafına sahip çık kampanyası düzenliyorlar. İki torba salatalık, iki kasa elmayla mı zarar ediyor bunlar” dedi.

Köylerden kadınların üreticilerden toplayıp getirdiği ürünleri sattığını dile getiren Şükran Yılmaz ise, “Dün kabak topladım, getirdim. İnsanlar aldı. Biz kendi ürünlerimizi satıyoruz. Burası dört beş marketin tekeline düşmüş. Marketler tarafından şikayet ediliyoruz. Bırakmıyorlar ürünlerimizi satalım. Bütün mesele bu” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35