Politika:
Ermeni Yemuş'un oğlu Çarkçı Kemal!
banner18
banner14

TBMM’de AKP, CHP ve BDP gruplarına gizemli bir şekilde dağıtılan kitap günün konusu oldu. “Dersim Ermenisi Yemuş Hanımın Oğlu Çarkçı Kemal” isimli kitap Süleyman Yeşilyurt imzasını taşıyor. Yıldız Yayıncılık tarafından piyasaya çıkarılan 288 sayfalık kitabın üzerinde “Ankara’da rekor bastı-100 bin kitap” şeklinde bir ibare de bulunuyor. TBMM’de grup başkanvekilleriyle bazı milletvekillerine dağıtılan kitapta Kılıçdaroğlu’nun etnik kökeniyle ilgili ırkçı spekülasyonlar yapılıyor, CHP liderinin içki kullanması eleştiriliyor ayrıca PKK militanlarıyla ilişkili olduğu ileri sürülüyor.

‘AKP korkuyor’

CHP Grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Bütün gruplara bugün sizinle ilgili bir kitap dağıtıldı, ne diyorsunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Dün haberim oldu. Kitabı okumadım ki. AKP korktuğu için böyle yayınları piyasaya sürüyor” karşılığını verdi. “Bir rapordan söz ediliyor. CHP’nin Kürtlerden özür dileyeceği ifade ediliyor” denilmesi üzerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Öyle bir rapor yok arkadaşlar” dedi.

BDP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis de Kılıçdaroğlu ile ilgili kitaba tepki gösterdi. Halis, “Kitabın adı bile ne olduğunu gösteriyor; Ermeni Yemuş’un oğlu Çarkçı Kemal. Çok aşağılayıcı, ahlak dışı bir yaklaşım. Ismarlama kitap olduğu belli. Ben BDP’liyim ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun avukatı değilim. Ama hakaret dolu bir kitap, hem Kılıçdaroğlu’nun şahsı hem Ermeni toplumu açısından” dedi.

VATAN

banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner4

banner35

banner22

banner9

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Çorum...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum Abide Meydanı’nda halka hitap etti.CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,...

Haberi Oku