Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Şanlıurfa Aşevi Derneğine bin 21 adet gıda yardım kolisi verdi.Şanlıurfa Aşevi Derneğinden yardım alan bin 21 aileye, Haliliye Belediyesinden destek geldi. Hazırlanan...

Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Şanlıurfa Aşevi Derneğine bin 21 adet gıda yardım kolisi verdi.

Şanlıurfa Aşevi Derneğinden yardım alan bin 21 aileye, Haliliye Belediyesinden destek geldi. Hazırlanan gıda kolileri, dernek yetkililerine teslim edilerek, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımı sağlandı. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol da, bu kapsamda Şanlıurfa Aşevi Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Ali Topal ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Demirkol, dernek binasında bulunan ailelerle görüşerek, gıda kolilerini teslim etti. Ailelere, Haliliye Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Demirkol, desteklerinin de devam edeceğini belirtti.

‘Haliliye Belediyesi olarak 2014 yılından bu tarafa Şanlıurfa Aşevi Derneğinin çorbasında bizim de tuzumuz olsun misali katkılarımız olmuştur’ diyen Demirkol, yardıma ilişkin yaptığı açıklamada, “Aşevi Derneğindeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere bin 21 adet gıda kolisinin teslimini yaptık. Geçmiş yıllarda da, aynı şekilde desteklerimiz oldu. Desteklerimiz sadece Ramazan Ayına özel değil. Burada ihtiyaç sahiplerine dağıtılan ekmeklerden 950 bin adedini Haliliye Belediyesi olarak temin ettik. Yardımlarımızı Türkiye Cumhuriyet Devletinin bütçesinden sağlamaktayız. Allah devletimize zeval vermesin. Rabbim, ailelerimizin muhtaçlığını bir an önce sona erdirsin. Geçmişten bugüne emek veren Şanlıurfa Aşevi Derneği yöneticilerinden Ali Topal ve Aziz Kutluay hocamın şahsında tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Aşevi Derneği Başkanı Ali Topal ise, “Başkanımız Fevzi Demirkol’a teşekkür ediyorum. Her zaman bizim yanımızdadır. Bizden fazla aşevini düşünüp, yardım eden, fakire, fukaraya babalık yapan bir başkanımızdır. Buradan yardım alan kardeşlerimiz ve yönetim kurulum adına başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açıklamaların ardından Demirkol, aşevindeki ailelerle görüştükten sonra bölgeden ayrıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35