Sırlı Bitkiler Macunu nedir, neye yarar, faydaları

Yan etkileri ve pahalılıkları yüzünden ilaçlar ve kimyasal ürünler, her zaman alternatif tıbbın gerisinde kalmışlardır.Alternatif tıp adı altında satılan ve kullanılan ürünlerin çok tercih edilmesindeki en önemli sebep ise bu ürünlerin tamamen doğal ve yan etkisiz olmasıdır. Doğal olduklarından dolayı bu ürünler kesinlikle bir doktor kontrolü ve ya reçete de gerektirmezler.

Sırlı Bitkiler Macunu nedir, neye yarar, faydaları
                      Yan etkileri ve pahalılıkları yüzünden ilaçlar ve kimyasal ürünler, her zaman alternatif tıbbın gerisinde kalmışlardır.Alternatif tıp adı altında satılan ve kullanılan ürünlerin çok tercih edilmesindeki en önemli sebep ise bu ürünlerin tamamen doğal ve yan etkisiz olmasıdır. Doğal olduklarından dolayı bu ürünler kesinlikle bir doktor kontrolü ve ya reçete de gerektirmezler.

                Osmanlı’dan Günümüze

                Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş olan sırlı bitkiler macunu, oldukça eski bir alternatif tıp ürünüdür. Bu ürün, mesir macunu ile karıştırılabilir fakat oldukça farklıdır çünkü mesir macununda 41 adet baharat var iken, bu macunda tam 81 adet baharat bulunmaktadır. Bu macun, Osmanlı döneminde Yavuz Sultan Selim’in eşi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Ayşe Hafsa Sultan tarafından kullanılmıştır. Sırlı bitkiler macununu kullandıktan sonra ise bu kişiler sağlıklarına kavuşmuş ve ölene kadar oldukça sağlıklı bir hayat sürmüşlerdir.Macunda bulunan bu 81 adet doğal baharatlar, dönemin en önemli hekimlerinden birisi olan Merkez Efendi tarafından keşfedilmiş ve macuna dâhil edilmiştir.Günümüze kadar gelmiş olan bu macunun ise 469 yıllık bir tarihi olduğu söylenmektedir.

                Kullanımı Nasıldır?

                81 farklı baharat içeren sırlı bitkiler macunu resmi satış sitesi , kadın erkek demeden herkes tarafından güvenle kullanılabilir, cinsiyet ayrımı yoktur. Sabah ve akşam 1’er yemek kaşığı olmak üzere tüketilen bu macun, günde 2 kereden fazla tüketilmemelidir. Ayrıca günde 2 kez tüketmeniz durumunda 1 kavanoz macun size 1 ay boyunca yeterli olacaktır.

              Çok Seviliyor

                Macunun herkes tarafından çok sevilmesinde bu kullanılmasında birçok sebep mevcut. Bunların başında macunun tamamen doğal olması ge yan etkisiz olması gelmekte. Bunun yanında macunun Osmanlı’da da kullanılmış olması ve Merkez Efendi tarafından yapılmış olması da önemli bir faktör.

             Faydaları nelerdir?

                Bitkisel macunların doğru kullanımları sonrasında faydaları saymakla bitmez elbette ki. Başlıca faydalarından bahsetmek gerekirse eğer, aşağıda ki maddelere göz atmanız mümkündür.

  • Performans artışı sağlamanızda yardımcı
  • Enerji deposu olarak kullanılabilir
  • Halsizlik ve yorgunluk belirtilerini azaltır
  • Çocuklarda iştah açıcı bir özelliğe sahiptir
  • Şeker ve tansiyonu dengelemekte yardımcıdır
  • Kolesterolü düşürür

                 Her ne kadar yukarıdaki gibi etkileri bulunsa da, ciddi kolesterol, tansiyon ve şeker hastalarının doktor tavsiyesi olmadan kullanımları önerilmez. Daha sağlıklı kullanımlar için bu bilgiler göz önünde bulundurulabilir.

                Doktor kontrolü ve reçete istemeleri sebebi ile ilaçlar, çoğu zaman korkularak alınan modern tıp ürünleri olmuşlardır. Bunun en büyük sebebi ise bu maddelerin kimyasal maddeler olmaları ve yan etkilerinin bulunmasıdır. Alternatif tıp adı altında satılan ve üretilen ürünlerin ise büyük bir avantajı vardır. Tamamı ile doğaldırlar. İşte tam da bu yüzden de doktor kontrolü ve reçete gerektirmemektedirler. Herkes tarafından kullanılabilecek olan sırlı bitkiler macununun belirli kullanım kuralları vardır.  Ürün sitede ki fiyatı 59tl  bunu sırlı bitkiler macun sipariş sayfası girerek sipariş verebilirsiniz. Hem erkek hem de kadınlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu macun sayesinde artık gününüz çok daha güzel geçecek. Sırlı bitkiler macununun kullanımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 keredir. 2 kereden fazla kullanılması tavsiye edilmez. Eğer günde 2 kez kullanırsanız, 1 kavanoz macun size 1 ay kadar yetecektir.

              Padişah ve Aileleri de Kullanmış

               Osmanlı zamanında kullanılmış olan ve hala kullanılan sırlı bitkiler macunu, türünün en güçlü örneklerinden biri olan bir alternatif tıp ürünüdür. Bu macun, mesir macunu ile karıştırılabilir. Fakat ikisi farklı macunlardır. Mesir macunu içinde 41 çeşit baharat bulunurken, sırlı bitkiler macununda 81 çeşit baharat bulunmaktadır. Bu macun, Osmanlı döneminde Yavuz Sultan Selim’in eşi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Ayşe Hafsa Sultan tarafından kullanılmıştır. Macunu kullandıktan sonra ise sağlığına kavuşan bu önemli kişiler, sağlıklı bir hayat sürdürmüşlerdir. Macunun içindeki 81 adet farklı baharat, dönemin en önemli hekimlerinden olan Merkez Efendi tarafından keşfedilmiştir. Osmanlı’dan günümüze kadar gelen bu macunun 469 yıldır kullanıldığı da bilinmektedir.Macunun bu kadar sevilmesindeki en önemli etkenlerin başında ise doğal olması gelmekte. Bunun yanında ise macunun zamanın en iyi hekimlerinden olan Merkez Efendi tarafından yapılmış olması, macunu tercih sebebi yapan başka etkenlerdendir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 19:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
esra
esra - 1 yıl Önce

çok güzel birşeye benziyor umarım faydalıdır.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner35