Politika:
AK Parti'li Tığlı: İşsizliğin gerilemesinde siyasi istikrarın payı büyük
banner18
banner14
AK Parti Manavgat ilçe Başkanı Nejat Tığlı, işsizlik oranının yüzde 8,8'e gerilemesinde, 9 yıldır devam eden siyasi istikrarın önemli bir etkisinin olduğunu belirtti.
    Nejat Tığlı, yaptığı yazılı açıklamada, İspanya, Yunanistan, İrlanda ve İtalya başta olmak üzere dünyada ekonomik krizin etkisinin sürerken, Türkiye ekonomisinin başarılarını katlamasının sevindirici olduğunu ifade etti.
    İspanya'da işsizlik oranının yüzde 21 seviyesine yükseldiğini kaydeden Tığlı, AK Parti'nin tek başına iktidara geldiği 2002'den bu yana Türk ekonomisinin istikrara kavuştuğunu belirtti.
    İstikrarla birlikte yatırımların çoğaldığına ve istihdamın arttığına değinen Tığlı, işsizlik oranının daha düşeceğini savundu.
    Tığlı, "Ülkemizde işsizlik seviyesinin yüzde 8,8 seviyesine düşmesi sevindirici bir durum. İspanya'da işsizlik seviyesi yüzde 21, İtalya'da ise yüzde 19 seviyesinde. AK Parti iktidarı döneminde Türk ekonomisinin ayakları yere sağlam basmıştır. İngiltere, Almanya ve Fransa, Avrupa Birliği ekonomi programında anlaşamazken, ülkemiz ekonomik büyümede dünyada ilk 6'ya girdi. İşsizliği düşürmede ise dünyada birinci sıraya yükseldi." ifadelerini kullandı.
banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner4

banner35

banner22

banner9

İzmir’de Siyasi Partiler “Centilmenlik”...
1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerde, İzmir’de seçimlere girecek siyasi partilerin temsilcileri...

Haberi Oku