Başkan Ercan Şimşek: "Gelecek, geçmişin üzerinde yükselir"

Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz Beldesi Belediye Başkanı Ercan Şimşek, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir mesajı yayınladı.Başkan Şimşek, yayınladığı mesajında, ’’ Gelecek, geçmişin...

Başkan Ercan Şimşek: "Gelecek, geçmişin üzerinde yükselir"

Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz Beldesi Belediye Başkanı Ercan Şimşek, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir mesajı yayınladı.

Başkan Şimşek, yayınladığı mesajında, ’’ Gelecek, geçmişin üzerinden yükselir, geçmişle beraber yücelir. 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren hainler, dünya üzerinde gazi unvanına sahip tek meclisi olan TBMM’ye saldırmış, 249 yurttaşımızı şehit etmiş, ülkemize maddi ve manevi olarak büyük zarar vermişlerdir. Akıl ve vicdanlarını, karanlık bir zihniyete teslim eden bu güruh, milletimizin vicdanında en ağır şekilde mahkum edilmiştir.Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan ve FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz işgal girişimi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliğinin sevk ve idaresinde, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın ve hükümetimizin kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimizin demokrasimize ve hukukuna sahip çıkışı, vatanperver asker ve güvenlik güçlerimizin şanlı direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir. Allah bir daha 15 Temmuz gibi bir badireyi bu aziz millete yaşatmasın. 15 Temmuz’da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Bu ihanet girişimi karşısında 15 Temmuz gecesinden itibaren darbeye karşı durup 27 gece sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan yediden yetmişe tüm Eskigediz’li hemşerilerime gönülden teşekkür ediyor, bir hilal uğruna o gece canlarını feda eden aziz vatan şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yad ediyorum. Gazilerimize de Allah’tan sağlık, afiyet ve uzun bir ömür niyaz ediyorum” diye konuştu. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35