Kültür-Sanat:
Öğretmenlerden, Kutlu Doğum Haftası resim ve kitap sergisi
banner18
banner14
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, ortaöğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle resim ve kitap sergisi açıldı. Pazar gününe kadar açık kalacak sergiye ilginin büyük olduğu gözlendi.

        Atatürk Kültür Merkezi sergi salonunda açılan resim ve kitap sergisinde Peygamber Efendimiz’i (sas) anlatan resimler ve kitaplar yer alıyor. Sergiye gelenlerle tek tek ilgilenen öğretmenler, merak edilen sorulara da cevap veriyor.

        Sergi hakkında açıklamada bulunan Ortaöğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ahmet Uçar, “Ereğli ortaöğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri olarak bu sergiyi hazırladık. Kutlu Doğum Haftası, Peygamber Efendimiz'in (sas) 1441'inci doğum günü münasebetiyle hazırladık. Öğretmen arkadaşlarımız ve öğrenci kardeşlerimizle beraber Peygamber Efendimiz'i (sas) daha iyi öğretmek ve anlatmak amacıyla hazırlanan bir sergi oldu. Sergimizde Peygamberimiz'in (sas) kronolojik olarak hayatının anlatılması var. Peygamber Efendimiz'in (sas) hadislerinin de yeraldığı ebru tablolarımız var. Kutsal emanetlerimiz var. Bir arkadaşımızın hilye çalışmasıyla birlikte Peygamber Efendimiz'i (sas) tanıtan kitaplarımız var. Ereğli halkının ilgisi oldukça fazla oldu. Pazar gününe kadar sergimiz açık kalacak. Amacımız, burada Peygamber Efendimiz'le (sas) ilgili bilinmeyen ve merak edilenleri halkımıza anlatmak.” dedi.
banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner4

banner35

banner22

banner9

7. Uluslararası Sanat Günleri Başladı
Trabzon Sanatevi’nin düzenlediği 7. Sanat Günleri Etkinlikleri bugün başladı.Sanatevi’nin bahçesinde...

Haberi Oku