Ramazan etkinliklerinde çocuklar unutulmuyor

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Başiskele ilçesinde iftar sonrası gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar unutulmadı. Etkinlik alanında ki sahnede gerçekleştirilen tiyatroyu dikkatli bir şekilde izleyen çocuklar doyasıya eğlendi.Başiskele...

Ramazan etkinliklerinde çocuklar unutulmuyor

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Başiskele ilçesinde iftar sonrası gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar unutulmadı. Etkinlik alanında ki sahnede gerçekleştirilen tiyatroyu dikkatli bir şekilde izleyen çocuklar doyasıya eğlendi.

Başiskele Belediyesi’nin Başiskele Sahili’nde oluşturduğu etkinlik alanı içerisinde Ramazan akşamları düzenlenen programlarla dolu dolu geçiyor. Ramazan ayı boyunca Tasavvuf Müziği’nden şiir dinletilerine, semazenler eşliğinde seslendirilen ilahiler ve sohbet programlarına kadar birçok etkinliğin yapıldığı Başiskele Sahili’nde binlerce kişi bir araya geliyor. Huzur, güven, dostluk ve kardeşlik içerisinde açılan iftarlar sonrasında her akşam dualar ediliyor.

Başiskele’de hizmet veren Gemont A.Ş tarafından verilen iftar yemeği sonrasında bu kez sahne çocuklara bırakıldı. Ramazan akşamlarında oruç tutmanın hazzını yaşayan, aileleri ile birlikte oruçlarını açan çocuklar için özel bir program düzenlendi. Düzenlenen programda hem sahne hem izleyiciler çocuklardan oluştu. Hacivat ve Karagöz canlı performanslarıyla gelenek ve göreneklerimiz oyunlar eşliğinde çocuklara aktardı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35