Körfez’den Kudüs’e uzanan gönül sofrası

Körfez Belediyesi tarafından Kudüs’te Mescidi Aksa’nın önünde nöbet tutan 2 bin kişi için iftar yemeği verildi.Körfez Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ilçe genelinde gerçekleştirdiği iftar yemeği etkinlikleri ile Körfezlileri buluşturdu....

Körfez’den Kudüs’e uzanan gönül sofrası

Körfez Belediyesi tarafından Kudüs’te Mescidi Aksa’nın önünde nöbet tutan 2 bin kişi için iftar yemeği verildi.

Körfez Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ilçe genelinde gerçekleştirdiği iftar yemeği etkinlikleri ile Körfezlileri buluşturdu. Son olarak Tütünçiftlik Kültür Merkezi önünde Güney Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Başkan İsmail Baran, bir gönül sofrasını da Filistin’in Başkenti Kudüs’te kurdurdu. Filistin’in başkenti Kudüs’te Mescidi Aksa önünde nöbet tutan Filistinliler’e destek amacıyla düzenlenen 2 bin kişilik sofrada Filistinli Müslümanlar oruçlarını açtı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mücahit Bulut ve beraberindeki ekip tarafından hazırlanan organizasyon sonrası Filistinliler Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve ekibine teşekkür etti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Tüm inananlar için büyük bir öneme sahip Kudüs ve ilk kıblemiz olan Mescidi Aksa’da verdiğimiz iftar ile gönül soframızı Filistinli kardeşlerimizle buluşturduk. Allah’ım tüm Müslüman kardeşlerimizin tuttuğu oruçları, yapılan ibadet ve duaları kabul eylesin. İnşallah ramazan ayı tüm insanlığa barış ve huzur getirir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35