Gebze’de özel çocuklar gönüllerince eğlendi

Gebze belediyesi tarafından Dünya Engeliler Haftası kapsamında İstanbul’da düzenlenen tekne turunda özel çocuklar doyasıya eğlendi.Gebze Belediyesi, Dünya Engelliler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Etkinlikler kapsmında Gebze...

Gebze’de özel çocuklar gönüllerince eğlendi

Gebze belediyesi tarafından Dünya Engeliler Haftası kapsamında İstanbul’da düzenlenen tekne turunda özel çocuklar doyasıya eğlendi.

Gebze Belediyesi, Dünya Engelliler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Etkinlikler kapsmında Gebze Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin özel çocukları eğlenceli bir hafta geçirme fırsatı yakaladılar. Kutlamalar kapsamında İstanbul Boğazı’nda tekne turu gerçekleştirildi. Boğazda tekne turu yapan özel çocuklar, çay eşliğinde simit yediler. Tuzla’de bulunan bir alışveriş merkezinde dev akvaryumu ziyaret eden özel çocuklar, binlerce farklı türde balık ve deniz canlısını görme imkanı buldu.

Öte yandan, Gebze Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, özel çocuklar için İzmit Uzuntarla Tabiat Parkı’nda doğa gezisi düzenledi. Doğa ile iç içe güzel bir gün geçiren çocuklar, Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesini de ziyaret etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35