23 Nisan Festivali’ne gelen Kırgizistanlı çocuklar çiçeklerle karşılandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen “23 Nisan Çocuk Festivali” için Kocaeli’ye gelen Kırgızistanlı çocuklar çiçeklerle karşılandı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “10. 23 Nisan Uluslararası...

23 Nisan Festivali’ne gelen Kırgizistanlı çocuklar çiçeklerle karşılandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen “23 Nisan Çocuk Festivali” için Kocaeli’ye gelen Kırgızistanlı çocuklar çiçeklerle karşılandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “10. 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali”, bu yıl “Spor ve Çocuk Oyunları” temasıyla gerçekleştirilecek. 41 ülkeden 1000 çocuğun misafir edileceği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için misafir ülke grupları da birer birer Kocaeli’ye gelmeye başladı. Bu yıl 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için ilk olarak Kocaeli’ne gelen grup, Kırgızistan’lı çocuklar oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde karşılanan Kırgızistan grubu, daha sonra evlerinde misafir olacakları ailelerle buluşmak üzere 28 Haziran Ortaokulu’na gittiler. Türk aileler, okulda dakikalarca konuklarını beklediler. Kendilerini misafir edecek olan ailelerle bir araya gelen çocuklar, aileler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Karşılamanın ardından Kırgız çocuklar, festival boyunca beraber yaşayacakları Türk aileleri ile tanıştılar. Misafir çocuklar Türk ailelerin yanında Türk kültürünü öğrenirken, kendi kültürleri hakkında da çok şey paylaşma fırsatı bulacaklar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35