Harmanbaşı: “Derneğe 50 TL’lik aidatı bile çok gördüler”

Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneğinden geçen aylarda istifa eden 12 Mahalle Muhtarı adına yerel bir televizyon kanalında açıklama yapan Mustafa Yazıcı’ya; Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı cevap verdi.Dernek...

Harmanbaşı: “Derneğe 50 TL’lik aidatı bile çok gördüler”

Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneğinden geçen aylarda istifa eden 12 Mahalle Muhtarı adına yerel bir televizyon kanalında açıklama yapan Mustafa Yazıcı’ya; Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı cevap verdi.

Dernek Lokalin 15 Mahalle Muhtarının katılımı ile bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Harmanbaşı, istifa eden 12 mahalle Muhtarının Derneğe 50 TL’lik aidatı bile çok gördüğünü söyledi.

Dernek olarak hep iyimser davrandıklarını yarın bir araya gelinir diyerek iyi niyetlerini koruyarak bugünlere kadar geldiklerini ifade eden Başkan Harmanbaşı, “23 Ağustos 2017 tarihinde Karabük’te çok önemli bir olayı gerçekleştirdik. Türkiye’nin 81 İlinden Muhtarlarımızı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun Yönetim Kurulunu Karabük’te ağırladık. Biz böyle bir organizasyonla uğraşırken bu arkadaşlarımız bizim toplantımıza dahi gelmeye tenezzül etmediler. Şimdi istifa dilekçelerini gönderiyorlar ama zaten tüzüğümüzün 4. Maddesinin b şıkkının c bendinde diyor ki “Dernek üyeleri 6 ay üye aidatlarını ödemediği takdirde Dernek üyeliğinden ihraç edilir” zaten ihraçları tüzük gereği gerçekleşmişti biz yine de bunu Yönetim Kurulu olarak dikkate almadık. Sebebi de şuydu; yerel Seçimlere çok az bir zaman kaldı dedik, boş verelim hiç huzursuzluk çıkarmaya gerek yok değmez dedik, devam edelim dedik. Ama maalesef bu 12 arkadaş adına Belen Muhtarı Mustafa Yazıcı’nın televizyon da söylemiş olduklarını bizim atlamamız, sindirmemiz, yememiz mümkün değil” dedi.

Temsil noktasında hiçbir gün tek başına hareket etmediğini ifade eden Harmanbaşı; “Hepimiz sandıktan seçilerek geldik, bunlar zaman zaman bu işleri de dejenere ettiler işte rakipsiz muhtarız, arkadaşları küçük düşürücü, arkadaşları aşağılayıcı, her bir arkadaşım 11 tane, 7 tane, 3 tane adayın içerisinden sıyrılarak mahallelerinden seçilmiş arkadaşlarımız, kimsenin bunu küçümsemeye, kimsenin bunu aşağılamaya hakkı yoktur. Bugün geldiği noktada bize atfettiği suçlara bakar mısınız? ‘Tek başına hareket etme, huzursuzluk çıkarma, ferdi hareket, saygısız davranma, ha-hu diyor, bizi küçük düşürücü bir tiple karşılaştık’ diyor. Bunu söyleyen Karabük’te yıllarca cemiyet hayatında görev yapmış bir büyüğümüz, bir ağabeyimiz. Ne demek ‘bir tiple karşılaştık.’ Tüm samimiyetimle söylüyorum, arkadaşlarımız şahit, Muhtarlarımız adına olacak her türlü organizasyonda temsil yetkisinde hiçbir gün tek başıma asla hareket etmedim bunun aksini ispat eden varsa çıksın bugün görevi bırakırım. Mutlaka istişare etmişimdir, telefon etmişimdir, gelen, gelemeyen, o anda vakti müsait olan kim varsa onlarla gitmişimdir” dedi.

“Derneğe ivme kazandırdık”

Karabük Mahalle Muhtarları Derneğine bir ivme kazandırdıklarını belirten başkan Harmanbaşı; “Birçok organizasyona imza attık, biz bu göreve geldiğimizde Derneği Muhtarlar Konfederasyonu üyesi yaptık, şu anda Karabük’te Muhtarlar Dernekleri içerisinde Karabük’ü resmi protokol içerisinde temsil eden tek derneğiz. Konfederasyonumuz Muhtarlarımızın SSK primlerini, silah ruhsatlarını, bir dünya işlerini, çözdü, bugün onun meyvelerini bugün bu arkadaşlarımız yiyor yakışırda, daha da az yapılabilir ama siz hiçbir taşın altına elinizi sokmayacaksınız, hiçbir şeyle ilgilenmeyeceksiniz, şunu söyleyebiliyorlar mı? Dernekte İbrahim Harmanbaşı ve Yönetimi bu Dernekten para yemiştir, namussuzluk yapmıştır, bizim başımızı aşağı eğdirecek bir hareketin içerisine girmiştir var mı böyle bir şey yok. Dediği lafa bakın “ha-hu, ferdi hareket, ben bilirim” benim asla cemiyet hayatında tasvip etmediğim ve kabul görmediğim şeyler. Kemal abim burada Dernek Başkanlığı yaptığı dönemlerde bize ne derse öyle hareket ederdik, biz hiçbir zaman Kemal abiye bizi niye getirmedin demezdik çünkü Dernek adına bizi temsil noktasında Kemal abi ve Yönetim Kurulu var, beraber gitmemiz gereken yere de çağırmıştır beraber gitmişizdir” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35