ASİMDER Başkanı Gülbey, Yeşil’i ziyaret etti

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil’i ziyaret etti.ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey ve Azerbaycan Elmi Araştırma İctimai Birliği...

ASİMDER Başkanı Gülbey, Yeşil’i ziyaret etti

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil’i ziyaret etti.

ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey ve Azerbaycan Elmi Araştırma İctimai Birliği Başkanı Telman Qasımov ile birlikte Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil’i makamında ziyaret ettikten sonra konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Gülbey, “2018-2019 eğitim ve öğretim yılında okul tarih kitaplarına 1915 yılında zaferle sonuçlanan ve Türk milletinin 250 bin şehit verip ama hep gurur duyduğu Çanakkale savaşının yanı sıra 1915-1920 yıllarında faşist Ermeni çetelerinin katlettiği Müslüman Türk milletinin de tarihinin yazılması için Milli Eğitim Bakanlığına resmi yazıyla ve 50 sivil toplum kuruluşunun imzasıyla başvuracağız. Bu milletin gençleri geçmiş tarihlerini küçük detaylarına kadar gerçeğiyle öğrenmelidir. Siz okul yöneticilerinden ricamız ise şehrimizde bulunan Ermeni çetelerince katledilen Müslüman Türklere ait soykırım müze ve anıtını götürüp gezdirmenizdir” dedi.

Iğdır Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil ise, “Gençliğimizin tarih bilincinin uyanık tutulması gerekmektedir. Ziyaretiniz bizleri onurlandırmıştır. Asimder gibi uluslararası arenada mücadele veren bir teşkilatı okulumuzda görmekten çok memnuniyet duyduk. Sözde Ermeni soykırımı hakkında milletimizin nasıl haksızlığa uğradığı anlatılmalı hatta tarih kitaplarında yer verilmelidir. Bölgede yapılan zulüm ve katliamları yaşayan bir ailenin torunu olarak bizlerde bildiklerimizi öğrencilerimize anlatarak tarih bilinçlerini taze tutmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda, Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, Iğdır Özel Doğu Ortaokulu Müdürü Övün Yeşil’e Türk-Azerbaycan bayrağı ve dernek logosu bulunan masa bayrağı hediye ettikten sonra okul konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelerek öğrencilere tarihi kitaplar hediye etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35