Mahalleli üst geçit istiyor

Kırıkkale’nin Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar mahallenin kenarındaki tren hattı üzerinde bulunan tek üst geçidin yeterli olmadığını söylüyor.Kırıkkale’de şehri ortadan ikiye bölen tren hattı ulaşım konusunda da...

Mahalleli üst geçit istiyor

Kırıkkale’nin Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar mahallenin kenarındaki tren hattı üzerinde bulunan tek üst geçidin yeterli olmadığını söylüyor.

Kırıkkale’de şehri ortadan ikiye bölen tren hattı ulaşım konusunda da zaman zaman vatandaşların çeşitli zorluklar yaşamasına sebep oluyor. Şehrin çoğu bölgesinde vatandaşlar karşıya geçmek için hattın üzerini kullanıyorlar. Bunun doğurduğu tehlikeye engel olunması için belediye çeşitli önlemler alıyor. Hat boyunca kontrolsüz geçişin engellenmesi için duvar örme çalışmaları sürdürülüyor. Tren yolu üzerinden karşıya geçmek için kendilerince çözüm üreten Bahçelievler Mahallesi sakinleri ise hat üzerinden geçişin engellenmesi durumunda tren yolu üzerinden yeni bir geçidin yapılmasını talep ediyor. Mahallenin yakınına bu sene yapılan tek üst geçit mahallelilere uzak kalıyor. Aynı zamanda merdivenlerin çok olması üzerindeki asansörün de çalıştırılmaması yaşlılar ve engelliler tarafından tercih edilmemesine sebep oluyor.

Yaşadıkları sıkıntı hakkında Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan Ahmet Özbek, “Biz demirler arasından geçiyoruz, fark ediyorsanız. Buranın kapanacağını duyduk, yalnız buradan geçecek arkadaşlarımız, komşularımız var veya acil bir şey olsa karşıya geçmesi gereken insanlar var. Aşağıdaki yapılan köprümüz çok uzak kalıyor bize. İşe yetişecek insanlar eğer buradan biniyorsa servisine, aşağı inip de yukarı dolanması bayağı bir zaman. Bu da iş kaybı demektir. Hele ki sabah işe giden veya okula giden arkadaşlarımız, öğretmenler olsun, memurlar olsun bu konuda çok mustarip olacaklar. Bizim yetkili mercilerden ricamız, aşağıdaki köprü için tekrar teşekkür ediyoruz ama uzak olduğu için bize yakında burada bir yerde bir köprü gibi veya alt geçit gibi yerler bize temin ederlerse komşularımız, vatandaşlarımız burada daha rahat olacak, işlerine daha çabuk gidecek. Kısacası aşağıdaki köprüden ziyade buraya da yakın bir yerde bize geçebileceğimiz bir yer temin etmelerini istiyoruz. Bizler için çok önemli" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35