Kanadı kırılan Puhu Kars’ta tedavi altına alındı

Kars’ta yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine kurulan Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma Merkezi bölge illerine hizmet vermeye devam ediyor. Iğdır’da bulunan yaralı Puhu kuşu Kars’ta tedavi altına alındı.Bölge illerinde bulunan yaralı ve hasta...

Kanadı kırılan Puhu Kars’ta tedavi altına alındı

Kars’ta yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine kurulan Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma Merkezi bölge illerine hizmet vermeye devam ediyor. Iğdır’da bulunan yaralı Puhu kuşu Kars’ta tedavi altına alındı.

Bölge illerinde bulunan yaralı ve hasta hayvanların tedavi edildiği merkeze son olarak Iğdır’da vatandaşlar tarafından bulunan ve Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edilen puhu getirildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Kars Şube Müdürlüğü ekiplerince Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma Merkezi’ne getirilen puhu kuşunun kırılan kanadının tedavisine başlandı. Iğdır’dan getirilen sol kanadı kırık olan puhu kuşunun genel sağlık durumu iyi olduğu öğrenildi.

Daha önce de birçok yaban hayvana ev sahipliği yapan Doğa Koruma Milli Parkalar Şube Müdürlüğü Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma Merkezi özellikle havaların soğuması ve kışın başlamasıyla birlikte bölge illerinden getirilen yaralı yaban hayvanların tedavi edilerek yeniden doğaya kazandırılmasına vesile oldu.

Öte yandan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Veteriner Fakültesi işbirliği ile Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bütün yabani hayvan türleri için tedavi ve rehabilitasyon olanakları bulunuyor.

Türkiye ve Kafkasya bölgesinde farklı üniteleriyle tek olma özelliği taşıyan Kafkasya Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde ayıdan, tilkiye, akbabadan kerkenez grubuna kadar bölge coğrafyasında yaşayan tüm yaban hayvanlarının tedavi ve bakımı yapılıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35