'Türkiye'de en çok tüketilen tatlı, baklava'
banner18
banner14
Tatlı konusunda geniş bir kültüre sahip olan Türk insanının en fazla tükettiği tatlıların başında baklava geliyor. Araştırmalara göre, 100 kişiden 94’ü baklava tüketiyor. Baklavanın ardından en çok tercih edilen tatlı ise kadayıf.

Güllüoğlu Baklava tarafından Türkiye genelinde yaptırılan araştırma tatlı tüketiminde alışkanlıklarla ilgili ipuçları elde edildi. Şerbetli tatlı satın alınırken dikkat edilen unsurlar incelediğinde görüşülen her 100 kişinin 30’u ürünlerin taze olmasına, 18’i tanınmış marka olmasına, 15’i doğal olmasına dikkat ettiğini belirtti. Ürünlerin kalitesi, fiyatı, markanın prestiji, mağazanın düzeni ve temizliği de satın alımı etkileyen faktörler arasında yer aldı.

'ERKEKLER KADINLARDAN DAHA FAZLA TÜKETİYOR'

Şerbetli tatlılar konusunda görüşülen her 100 kişiden 94’ü baklava tükettiğini söyledi. Baklavanın ardından en fazla tüketilen tatlının ise yüzde 69’la kadayıfı olduğu belirlendi. Araştırmada, baklava tüketen erkeklerin oranının kadınlardan daha yüksek olduğu görüldü.

Araştırmada, tatlı satın alırken genelde bir kilogramlık paketler halinde alındığı ortaya çıktı. Görüşülen her 100 kişiden 23’ü yarım kilo, 11’i 250 gramlık baklava satın aldığını ifade etti. Görüşülen her 100 kişiden 74’ü şerbetli tatlıları evde tükettiğini belirtirken, 11’i misafirlikte, 9’u ise pastanede tükettiğini belirtti.

'EN FAZLA TÜKETİM KIŞ AYLARINDA'

Şerbetli tatlıların tüketim sıklığı da yaz aylarında ve kış aylarında farklılık gösteriyor. Şerbetli tatlı ürün grubu genellikle ayda bir tüketilen tatlılar arasında yer alıyor. Kış aylarında yaza göre biraz daha sık tüketiliyor.

Şerbetli tatlıların gün içinde tüketilme vakitleri de değişiyor. Görüşülen her 100 kişiden 74’ü akşam,18’i öğleden sonra tükettiklerini dile getirdi.
banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

AK Parti

banner4

banner35

banner22

banner9

Dışişleri Bakanlığı İsrail’i Kınadı
Dışişleri Bakanlığı, İsrail emniyet güçlerinin orantısız güç kullanmasını kınadı.Dışişleri...

Haberi Oku