Türk Harb-İş: Uygunsuz görüntüleri çıkan Hamza Akyüz istifasını sundu
banner18
banner14
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, özel hayatında yaşadığı ve basında yayınlanan uygunsuz görüntüleri nedeniyle Türk Harb-İş Sendikası eski Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz’ün istifasını sunduğunu bildirdi.

Sendikadan Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Türk Harb-İş Sendikası eski Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz’ün özel hayatında yaşadığı ve basında yayınlanan uygunsuz görüntüleri nedeniyle Genel Başkan tarafından istifasının istendiği, kendisinin de istifasını sunduğu belirtildi.

        İstifanın kabul edildiği belirtilen açıklamada, "Adı geçen şahsın karıştığı olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır. Söz konusu şahsın özel yaşamıyla ilgili olaylarda sendikamızın adının ve logosunun kullanılması köklü bir kurum olan Türk Harb-İş Sendikası'nın kurumsal kimliğini zedelemektedir. Böyle bir olayda sendikamızın adının dahi geçmesi sendikamızı ve 23 bin üyemizi fazlasıyla üzmüştür. Yapılan hiçbir yanlışın savunucusu olmadığımız gibi, bu yanlışla ilgili yapılması gerekenleri de olayı öğrendiğimiz anda yerine getirdik. Mevcut Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, bu ve benzeri olayların sendikamıza iletilmesi ve ispatlanması halinde bir dakika bile beklemeden gereğini yapacağını her ortamda açık olarak taahhüt etmiş ve bu olayda da gereğini yerine getirmiştir." denildi.
banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner4

banner35

banner22

banner9

Engelsiz Kitap
Bursa’da Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda Görev Yapan Kas Hastası Can Ahmet Vural’ın 3. Kitabı Adım,...

Haberi Oku