Cizre Organize Sanayi Bölgesi yatırımcı bekliyor
banner14
Şırnak'ın Cizre ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nin fiziki alt yapısı tamamlandı, yatırımcı bekliyor. Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Elçi, bin dönümlük arazi üzerinde kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nin 500 dönümün fiziki alt yapısının tamamlandığını ve yatırımcı beklediğini söyledi.

Cizre, yıllar sonra Organize Sanayi Bölgesine kavuştu. Son zamanlarda Hükümetin 6. bölge olarak adlandırarak tüm teşvik, sigorta primleri ve hibe desteklerini sağlamasından sonra yatırımcıyı bölgeye çekti. Organize Sanayi Bölgesi’nin bin dönümlük arazisinin 500 dönümünün fiziki alt yapısı tamamlandıktan sonra 27 Cizreli iş adamı yatırım bölgesinde yerini alarak 2 ay içerisinde fabrika temellerini atacak. Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Elçi, "Organize Sanayi Bölgesi bin dünüm arazi üzerinde kurulmuş. İlk etapta 500 dönümlük arazinin fiziki alt yapısı bitmiş, 27 parselin tahsisi yapılmış bu 27 parsel üzerinde 2 ay içerisinde 10 sanayicimiz temel atma sefasına gelmişler." dedi.

Geri kalan parsellerde zaman içerisinde temel atma sürecinin devam edeceğini söyleyen Başkan Adnan Elçi, "Cizre Organize Sanayi Bölgesi, başka organize sanayi bölgesine mukayese etiğimizde daha iyidir. Hem fiziki şartları olsun hem de ulaşım anlamında olsun daha cazip bir yerdir. Birde teşvik anlamında avantajlı Organize Sanayi Bölgemiz, 70 km Irak’a yakın ve Suriye sınırı ile sıfır noktadadır. İlerde Suriye’nin durumu ve idari yapısı düzeldiği zaman bizim için Suriye’de bir pazaryeri olacaktır. Avantajlarımız, Mersin’de üretilen bir malı Irak a götürdüğünüz zaman bin 500 dolar bir maliyete ulaşıyor. Ama Cizre Organize Sanayi Bölgesi’nden gönderdiğiniz zaman 250 dolara mal olacak. Bu da sanayici için çok önemli." diye konuştu.

CİZRE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ÇOK AVANTAJLI BİR BÖLGE

Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi’nin 27 km Şırnak Havaalanına da yakın olduğunu ifade eden Adnan Elçi, "Ayrıca yanı başında tarihi ipek yolu geçiyor. İlerde Şanlıurfa’dan Silopi Habur’a kadar otoban projesi bitmiş ve otobanda yanından geçecek. Yine Organize Sanayi Bölgemizin Kuzey kısmında ilerde hızlı tren hattı da geçecek. Mardin’in Nusaybin ilçesi ve Silopi Habur Gümrük Kapısı’na kadar yük tren projesi de söz konusudur. Yani bunlara baktığımızda Cizre Organize Sanayi Bölgesi çok avantajlı bir bölgedir. Bugün yatırım yapmayan bir sanayici ilerde çok pişman olacak. Daha önce Cizre’de Organize Sanayi Bölgesi olmadığı için Cizre’de bir sürü firmamız il dışında veya batı ilerinde yatırım yaptılar. Ama şimdi bizim sanayi bölgemiz oldu ve her şeyi hazır sadece marka sahipleri gelip temeli atıp burada fabrika kuracak." dedi.

Cizreli hemşerilerine seslenen Adnan Elçi, gerek il içinde gerekse il dışında bulunan tüm Cizrelere ve yabancı marka sahiplerine çağrıda bulunarak Cizre Organize Sanayi Bölgesine gelip yatırım yapmalarını istedi.
banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner7

banner6

banner35

banner8

banner22

banner4

Bünyan’da Sel
Kayseri’nin Bünyan ilçesinde birkaç gündür etkisini sürdüren yağışlar, Akmescit Kasabası’nda sele...

Haberi Oku