banner43

İşten çıkarılan 95 işçi hakkında fabrikadan açıklama

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan bir kozmetik fabrikasında, işlerine son verildikten sonra fabrika önünde eylem yapan 95 işçiye ilişkin fabrika yetkilileri açıklama yaptı.

İşten çıkarılan 95 işçi hakkında fabrikadan açıklama

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan bir kozmetik fabrikasında, işlerine son verildikten sonra fabrika önünde eylem yapan 95 işçiye ilişkin fabrika yetkilileri açıklama yaptı.

İddiaya göre, Gebze Organize Sanayi bölgesinde bulunan bir kozmetik fabrikasında sendikaya üye olan 95 çalışanın işine son verildi. İşten çıkarılan işçiler fabrikanın önünde toplanarak düdük çalıp, halay çekerek eylem yaptı. Yapılan eyleme ilişkin fabrika yetkilileri bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, "Şirketimiz ile Petrol-İş Sendikası arasında hukuki bir süreç devam etmektedir ve henüz sonuçlanmamıştır. Bu çerçevede, her zaman yasalara uyumlu biçimde faaliyetlerini sürdüren Şirketimizin ilgili sendikaya karşı olumsuz tutumu olmadığı gibi devam eden hukuki süreci etkilememesi adına bir teması da bulunmamaktadır. Bu süreç devam ederken çalışanlarımızdan bazıları geçtiğimiz günlerde yasal dayanağı olmayan, çalışma kanununa aykırı biçimde ve diğer çalışanların güvenliğini de zora sokan eylemlerde bulunmuşlardır. Bu eylemler sırasında maalesef kendi çalışma arkadaşlarına saldıran ve onları darp edenler de vardır. Böylesi bir manzara içerisinde Şirketimiz iyi niyetini ve sabrını korurken bütün Kosan Kozmetik iş ailesinin güvenliğini ve huzurunu korumakla sorumlu olduğu için ilgili kişilerin iş akitlerine son vermiştir" ifadelerine yer verildi.

Gerekli her türlü hukuki süreci başlattıklarını belirten yetkililer, "Yukarıdalar ülkemizin güvenlik güçleri şahitliğinde yaşanmış, yazılı ve görsel olarak kayıt altına alınmış ve ilgili hukuki süreç içerisine dahil edilmek üzere yasal mercilere teslim edilmiştir. Yaklaşık 50 yıldır sektörünün önde gelen ihracatçılarından ve işverenlerinden biri olan şirketimizin karşılaştığı bu durum üzüntü vericidir. Maalesef yasa dışı eylemler kamuoyuna çarpıtılarak ve haksız biçimde işten çıkarılma olarak yansıtılmaktadır. Tüm çalışanlarımızın “ek yürek halinde üretime devam ettikleri bu ortamda Şirketimiz, güvenliği tehlikeye atan yasa dışı eylemlere izin vermeyen tutumunu devam ettirecektir" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35