Hayallerini 3D kalemle gerçeğe çevirdiler

Adana Optimum Alışveriş Merkezi, Maker Teknoloji Atölyesi ile her hafta sonu çocukları bilişim dünyasında yolculuğa çıkarıyor.Adana Maker Teknoloji iş birliğinde düzenlenen Maker Teknoloji Atölyesi’nde çocuklar ilginç anlar yaşadı....

Hayallerini 3D kalemle gerçeğe çevirdiler

Adana Optimum Alışveriş Merkezi, Maker Teknoloji Atölyesi ile her hafta sonu çocukları bilişim dünyasında yolculuğa çıkarıyor.

Adana Maker Teknoloji iş birliğinde düzenlenen Maker Teknoloji Atölyesi’nde çocuklar ilginç anlar yaşadı. Çocuklar artık üretkenlik ile hayal güçlerini kullanarak yaptıkları tasarımları, 3 boyutlu (3D) şekillere dönüştürebiliyor.

AVM, Maker Teknoloji Atölyesi ile hem anne babaların keyifli bir alışveriş yapmasına ortam hazırlıyor hem de çocukların hayal güçlerini kullanarak daha üretken olmalarına katkı sağlıyor.

Maker Teknoloji atölyesi, her hafta cumartesi ve pazar günleri 13.00 ile 18.00 saatleri arasında, bilime ve öğrenmeye meraklı 5-15 yaş arası ziyaretçilerini ağırlıyor. Atölyede bu hafta, meraklı çocuklar 3 boyutlu kalemlerle yeteneklerini gözler önüne serdi. 3D çizimle ürettikleri eserlerin mutluluğunu yaşayan çocukların sevincine aileleri de ortak oldu.

3D kalemlerdeki ‘filament’ isimli malzeme, çizim sırasında eriyip tasarımların şeklini alıyor. Bu teknoloji, tasarımcıların işlerini kolaylaştırırken, teknoloji meraklısı çocukları da mutlu ediyor. Alışveriş merkezinin zemin katında tüm çocukları bilimle buluşturan Maker Teknoloji Atölyesi’nde, uzman eğitimciler, çocukların el becerilerini geliştirip görsel tasarımlarını oluşturma fırsatı sağlıyor. 3 boyutlu kalemi kullanıp keyifli vakit geçiren çocuklar, el emeği göz nuru dökerek yaptıkları 3D çizimleri hatıra olarak evlerine götürürken, en güzel çocukluk anılarına sahip olmanın mutluluğunu yaşadı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35