Erdemli’de çocuk oyun parklarının sayısı artıyor

Erdemli Belediyesi, ilçede çocuklar için yaptığı gemi parkının ardından Koyuncu Mahallesi’ne de ‘kule park’ yaparak çocukları sevindirdi.Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Erdemli’nin tüm mahallelerine...

Erdemli’de çocuk oyun parklarının sayısı artıyor

Erdemli Belediyesi, ilçede çocuklar için yaptığı gemi parkının ardından Koyuncu Mahallesi’ne de ‘kule park’ yaparak çocukları sevindirdi.

Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Erdemli’nin tüm mahallelerine çocuk oyun parkları ve spor aletleri yapmaya devam ediyor. Bu çerçevede, Koyuncu Mahallesi’nde de yeni bir park yapıldı. Yapılan kule parkta incelemelerde bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bugüne kadar birçok yeniliği vatandaşlara armağan ettiklerini söyledi. Bugüne kadar ilçede oyun grubu ve park hizmetleri noktasında büyük bir rekora imza attıklarını dile getiren Tollu, ‘Parkı olmayan hiçbir mahalle kalmayacak’ sloganıyla yola çıkarak büyük aşamalar kaydettiklerini belirtti. Tollu, son olarak Koyuncu Mahallesi’ne kule park çocuk oyun grubu inşa ettiklerini ifade etti.

Erdemli tarihinde yakın bir zamana dek çocuklar için ne oyun ne de yeşil alan parkı olduğunu söyleyen Tollu, “Çok az sayıda vardı fakat bütün çocuklar ulaşamıyordu. 2009 senesinde göreve gelir gelmez bu konuda bir hamle yaptık. 12 mahallemiz vardı ve tamamında çocuklara oyun parkı armağan ettik. Daha sonra bütün okulların bahçelerine oyun grubu kurarak çocuklarımızı sevindirdik. 2014 yılında yeni büyükşehir yasasıyla birlikte mahalle sayımız 71 oldu. Bunlardan 49 tanesi köy. Bugüne kadar bu köylerimizde yaşayan çocuklarımız oyun parkları ile tanışmamıştı. Köylerimizin büyük kısmının bu sorununu çözdük. Şu an arkadaşlarımız eksiklerini tespit ettiği yerlerde çalışmalarını sürdürüyorlar. Çocuklarımızı sevindirmek adına farklı uygulamalara da imza atıyoruz. Kule park da bunlardan bir tanesi. Her şey çocuklarımız için” dedi.

Bundan sonra da yeni oyun parklarının ve gruplarının yapılacağını belirten Tollu, birçok yerde sağlıklı yaşam anlayışı çerçevesinde bu parklara spor aletleri de konumlandırdıklarının altını çizdi.

Yapılan parkı çok beğendiklerini söyleyen ve emeği geçenlere teşekkür eden vatandaşlar ise çocuklarının eğlenme ihtiyaçlarının bu park sayesinde giderileceğini dile getirdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35