Batıdan doğuya uzanan yardım eli

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yardım elini Van’a uzattı.Manisa’nın Salihli ilçesindeki Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü...

Batıdan doğuya uzanan yardım eli

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yardım elini Van’a uzattı.

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencilerinden Benian Sezgin ve Birgül Ece Özbek, Van’ın Tuşba ilçesi Güveçli İlkokulu okul öncesi öğretmeni Rabia Kalsın ile bağlantı kurarak ana sınıfının halıya ihtiyaç olduğunu öğrendi. Okulun Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğretmeni Nurdan Döner başkanlığında harekete geçen öğrenciler kendi aralarında topladıkları yardım ile Ana sınıfına halı alarak minik öğrencilerin üşümemesini sağladı.

Bu anlamlı yardımlarından dolayı öğrencileri ödüllendiren Okul Müdürü Abdülbaki Türken, “Bu tür faaliyetler öğrencilerimizin yardımseverlik duygularını arttırmakta ve empati kurmalarını sağlamaktadır. Gözlerindeki sevinci görünce ben daha mutlu oldum. Öğrencilerimizin bu çalışmalarını her zaman destekleyeceğiz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35