ASKİ’den Yüreğir ve Sarıçam’a 20 milyonluk yatırım

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde kanalizasyon ve yağmur suyu kollektör hattı ile Buruk Mahallesi Kanalizasyon Şebekesi Projesi’ni hayata geçiriyor.ASKİ’den yapılan açıklamaya...

ASKİ’den Yüreğir ve Sarıçam’a 20 milyonluk yatırım

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde kanalizasyon ve yağmur suyu kollektör hattı ile Buruk Mahallesi Kanalizasyon Şebekesi Projesi’ni hayata geçiriyor.

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre, 20 milyonluk bir yatırım olan projeye yaklaşık 3 hafta önce başlayan ekipler 600 metrelik kısmına 400’lük boruları döşedi. Tamamı yaklaşık 35 kilometre olan projenin 15 kilometresini ana kollektör hattı oluştururken; kalan 20 kilometrelik kısmını da Buruk Mahallesi’nin iç şebekesi oluşturuyor.

Projeyle İstiklal ve Cumhuriyet mahalleleri, kanalizasyon hattı döşenerek fosseptik çukurlarından kurtarılacak. Ayrıca kanalizasyon hattı ve bağlantıları olmayan Buruk merkezi ve Buruk TOKİ Konutlarının da kanalizasyon hattına kavuşturulması planlanıyor. Projenin bir diğer amacının ise Sarıçam merkez mahallelerini toplayan ve Kozan yolundan geçerek Yüreğir kollektörüne bağlanan hattı rahatlatmak ve tüm Yüreğir ilçesinin yükünü hafifletmek. Çınarlı, Çarkıpare, Akkuyu, Boynuyoğun, Gültepe mahallelerini toplayan kolektör hattı, üniversitenin kolektör hattına bağlı iken buradan ayrılıyor ve Buruk kolektörüne bağlanıyor. Üniversite-Köprüköy kolektörüne döşenecek olan 1400, 1200 ve 1000’lik borular da hat üzerinde herhangi bir sorun yaşanması engelleyecek.

Çalışmaları yerinde inceleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’ya hizmet ederken gelecek seçimlerin kaygısı ile hareket etmediklerini söyledi. Sözlü, “Hesap adamı değil dava adamıyız. Oy hesabı yapmıyoruz, vatandaşlarımızın rahat etmesi ve en iyi hizmeti alması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

ASKİ Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu ise gelecek nesillere sorunsuz bir alt yapı bırakma gayretinde olduklarını söyleyerek, “Hayata geçirilen projelerin ne kadar yerinde ve önemli olduğunu gördükçe daha da iyilerini hedefliyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın her daim teminatı niteliğindedir” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35