Vali Çakacak Romanlar Konfederasyonu üyelerini kabul etti

Vali Özdemir Çakacak, Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar, Romanlar Federasyonu Eskişehir Temsilcisi Faruk Cicili ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti.Türkiye’de birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan Roman vatandaşların...

Vali Çakacak Romanlar Konfederasyonu üyelerini kabul etti

Vali Özdemir Çakacak, Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar, Romanlar Federasyonu Eskişehir Temsilcisi Faruk Cicili ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti.

Türkiye’de birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan Roman vatandaşların her kültüre büyük değer verilen, saygı ve sevgi gösterilen Anadolu topraklarında huzur içinde varlıklarını ve kültürlerini devam ettirdiklerini bildiren Vali Çakacak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyareti kabulden dolayı duyduğu memnuniyeti ileten Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Çokyaşar ise, yapılan çalışmalar hakkında Vali Çakacak’a bilgi verdi. Başkan Çokyaşar, Roman vatandaşların daha iyi bir konuma gelmeleri adına Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından yapılan çalışmalardan da övgü ile bahsetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35