Ekonomi:
Milupa Türkiye'den bakterili mama açıklaması
banner18
banner14
Bebek maması üreticisi Milupa'nın Türkiye ofisi, bakterili çıkan bebek mamalarının Almanya için üretildiğini, söz konusu ürünlerin Türkiye'de satılmadığını açıkladı.

        Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada, ayrıca şöyle denildi:

"Dünyanın en önemli bebek beslenme uzmanı Milupa, üretim sırasında gösterdiği özen ve hassasiyet nedeniyle ürünlerini kalite kontrol uzmanları tarafından düzenli aralıklarla kontrol ettirmektedir. Bu olağan kontroller sırasında Almanya için üretilen bir partinin yalnızca bir bölümünün Milupa Aptamil Pre’nin kalite standartlarına uygun olmadığı tespit edilerek, otoritelere Milupa tarafından bilgi verilmiş ve ürünler önlem amaçlı olarak toplatılmıştır. Bütün sorularınız için 0800 211 70 50 numaralı ücretsiz danışma hattımız ve 0532 755 04 14 numaralı cep numaramız ile milupa@milupa.com.tr mail adresimiz hizmetinizdedir."

Almanya'nın en büyük bebek maması üreticilerinden Milupa, rutin kontroller sırasında içinde bakteri olduğu belirlenen bir mamasını toplatma kararı almıştı. Şirket, son kullanma tarihi 11.01.2014 olan 'Aptamil pre' adlı bebek sütü serisinde '02.14-05.00' saatleri arasında üretilen bölümünde 'Cronbacter sakazakii' bakterisine rastlandığını açıklamış ve ellerindeki verilere göre söz konusu seriden şu ana kadar sadece iki kutu satıldığını duyurmuştu.
banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner4

banner35

banner22

banner9

Balık Pazarında Kurbandan Sonra İlk Hareketlilik
Kurban bayramında durağanlık yaşayan balık pazarı, havaların iyileşmesiyle birlikte hareketlenmeye başladı....

Haberi Oku