Erasmus + projesi ile engelleri aştılar

Simav Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu “Engelime Meslek Arıyorum” Erasmus+Mesleki Eğitim Hareketlilik projesi çerçevesinde staj için Almanya’ya geldi. Okul Müdürü Tayyer Madak, Müdür Yardımcısı İsmet Yılmaz ve Proje Koordinatörü...

Erasmus + projesi ile engelleri aştılar

Simav Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu “Engelime Meslek Arıyorum” Erasmus+Mesleki Eğitim Hareketlilik projesi çerçevesinde staj için Almanya’ya geldi. Okul Müdürü Tayyer Madak, Müdür Yardımcısı İsmet Yılmaz ve Proje Koordinatörü Özge Sakarya Çınkı refakatçiliğinde Ludwigshafen şehrine yiyecek-içecek bölümünden gelen 9 öğrenci 14 günlük staj uygulamalarında bulundu. Ludwigshafen ve Mannheim şehirlerinde staj yapan öğrenciler bu süre içinde Ludwigshafen’de bulunan İuventas Model Proje Koordinatörü Tekin Kaya tarafından misafir edildi.

Okul Müdürü Tayyer Madak İHA’ya yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizin yurtdışında kendi alanlarıyla ilgili uluslararası donanıma sahip bir mutfakta eğitim almaları, hem mesleki bilgi ve becerilerini güçlendirmiş, hem de meslek sahibi olmak ile ilgili kendilerine olan güvenini arttırmıştır. Ayrıca Almanya’da ziyaret ettiğimiz hem mesleki eğitim veren hem de istihdama hizmet eden özel eğitim kurumları kendi ülkemizde de özel eğitimde istihdamı güçlendirme konusunda yapılabilecek çalışmalar için bize ışık tuttu. İnşallah ulusal ve uluslararası yeni projelerle özel eğitim alanına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35