Çavdarhisar Ortaokulu’na Z-Kütüphane

Kütahya’nın Çavdarhisar Ortaokulunda Z-Kütüphane çalışmalarında sona gelindiği bildirildi.Öğrencilere bilgi edinme, anlama, hayal kurma ve eğlenme amacıyla bilgiyi kullanma ve yaratıcılığı sağlama deneyimlerini oluşturacak fırsatlar...

Çavdarhisar Ortaokulu’na Z-Kütüphane

Kütahya’nın Çavdarhisar Ortaokulunda Z-Kütüphane çalışmalarında sona gelindiği bildirildi.

Öğrencilere bilgi edinme, anlama, hayal kurma ve eğlenme amacıyla bilgiyi kullanma ve yaratıcılığı sağlama deneyimlerini oluşturacak fırsatlar sunmak amacıyla kurulan Z- kütüphane çalışmalarında sona gelindiği açıklandı.

Çavdarhisar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Veysel Başer, yaptığı açıklamada, ’’Kurulan Z-kütüphane, klasik kütüphane anlayışından farklı özelliklere sahip bulunmaktadır. Bu kütüphane fiziki şartları ve teknolojik alt yapısı ile kütüphanecilik anlayışına çağdaş bir seviye kazandıracak ve kütüphane hizmetlerinin niteliğini artıracaktır. Duvarlarında öğrencilerin çalışmalarını sergileyebilecekleri özel olarak dizayn edilmiş malzemelerden yapılmış, ahşap ve kumaş panellerden oluşturulmuş alanların yer alacağı, Öğrencilerin dinlenmesi amacıyla kütüphanelerde yer minderleri, koltuk ve kanepe gibi rahat oturulabilecek mobilyalar bulunacağı bir kütüphane olacak. Z-Kütüphane sayesinde öğrencilerin interneti kullanarak bilgiye erişim becerisi ile küçük yaşta okuma zevki ve okuma alışkanlığı kazanacakları sosyal ortamlar olacağı öngörülmektedir.’’ diye konuştu. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35