Zabıtadan temiz çevre denetimi

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çevre kirliliğini önlemek için denetimlerine ara vermeden devam ediyor.Özellikle ana caddelere, kaldırımlara bina ve iş yeri önlerine izinsiz ve mevzuata aykırı olarak bırakılan moloz, inşaat...

Zabıtadan temiz çevre denetimi

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çevre kirliliğini önlemek için denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Özellikle ana caddelere, kaldırımlara bina ve iş yeri önlerine izinsiz ve mevzuata aykırı olarak bırakılan moloz, inşaat artığı ve evsel atıkların kaldırılması yönünde denetimlerde bulunan ekipler, daha önce uyarılmasına rağmen çevre ve görüntü kirliliği oluşturan kişi ve kurumlar hakkında Kabahatler Kanunu’na istinaden gerekli yasal işlem uyguluyor.

Ev ve iş yerlerinde yapılan tadilat ve inşaat çalışmaları sonrasında çıkan atıkların gelişigüzel olarak sokaklara bırakılmaması gerektiğine de işaret eden Zabıta yetkilileri “Özellikle evlerde ve iş yerlerinde yapılan tadilat sonrası iş yeri veya kapı önlerine bırakılan moloz atıkları görüntü kirliliği oluşturmakla beraber, kent estetiğini de olumsuz yönde etkiliyor. İnşaat atık ve artıklarını gelişigüzel atıp, çevre kirliliği oluşturan kişi ve kurumlara 227 TL’den 11bin 658 TL’ye kadar ceza yazılmaktadır. Ev ve iş yerinde tadilat yapan vatandaşlar, tadilat sonrası çıkan atıkların kaldırılması için belediyemizin 318 00 77 no’lu Alo Atık hattını araması gerekiyor. Bu konuda vatandaşımızın ve esnafımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz” dediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35