Simav’da ’her mahalleye bir park’ projesi

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Belediye tarafından ’her mahalleye bir park’ projesini başlatıldı. İlçe merkezinde park ve bahçelerin yenileme çalışmalarından sonra 2018 yılı içinde her mahallenin bir parkı olması planlanıyor.Simav...

Simav’da ’her mahalleye bir park’ projesi

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Belediye tarafından ’her mahalleye bir park’ projesini başlatıldı. İlçe merkezinde park ve bahçelerin yenileme çalışmalarından sonra 2018 yılı içinde her mahallenin bir parkı olması planlanıyor.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, 2017 yılında bazı mahallelerin parklarında oyun alanları ve çevre düzenlemelerinde yenileme çalışmaları yaptıklarını belirtti.

İlçede yapımına başlanan parkları inceleyen Özkan, “ 2018 yılı sonuna kadar, Eynal Kaplıcaları dahil olmak üzere her mahalleye bir park kazandıracağız. Karakür ve 4 Eylül Mahallelerine yeniden park yapımı çalışmalarına başladık. Yeni yapılacak parklar, çocukların değişen ihtiyaçlarına göre hizmet verecek. Simav’ın her mahallesinde çocukların ulaşabilecekleri parkları ve oyun alanlarını kazandıracağız, şu anda park yapımı çalışmalarımız devam ediyor, bu parklarımız en kısa zamanda hizmete girecek” diye konuştu. (MEİ-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35