Osmanlı geleneği şerbet ikramı Bilecik’te devam ediyor

On bir ayın Sultanı Ramazan’da teravih namazı sonrasında Bilecik Belediyesi tarafından cemaate, Osmanlı şerbeti ve lokum ikram ediliyor.Ramazan ayının paylaşma ve yardımlaşma geleneği, bütün İslam alemi ve ülkemizde olduğu gibi, Bilecik’te...

Osmanlı geleneği şerbet ikramı Bilecik’te devam ediyor

On bir ayın Sultanı Ramazan’da teravih namazı sonrasında Bilecik Belediyesi tarafından cemaate, Osmanlı şerbeti ve lokum ikram ediliyor.

Ramazan ayının paylaşma ve yardımlaşma geleneği, bütün İslam alemi ve ülkemizde olduğu gibi, Bilecik’te de tüm kesimler tarafından sürdürülüyor. Geçtiğimiz yıllardan itibaren Bilecik’te güzel bir geleneği yaşatan Bilecik Belediyesi, 30 gün boyunca bütün camilerde Osmanlı şerbeti ikramında bulunarak, Osmanlı geleneğini Bilecik’te yaşatıyor. Her akşam yüzlerce cami cemaatine Osmanlı şerbeti ikram eden Bilecik Belediyesi çalışanları, Ramazan ayının 19’uncu gecesinde Osmangazi Camisi cemaatine Osmanlı şerbeti ikram etti.

Osmanlı Devleti’nin kuruluş toprakları olan Bilecik’te, Ramazan ayının en güzel geleneklerini yerine getiren Bilecik Belediyesi, gerçekleştirdiği güzel etkinliklerle Ramazan ayının Bilecik’te daha güzel geçmesini sağlıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35