Başkan Yılmaz, miniklerin mezuniyet sevincine ortak oldu

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ece Amca İlkokulunda Anasınıfı öğrencilerinin mezuniyet törenine katılarak çocukların heyecanına ortak oldu. Başkan Yılmaz,"Küçük yüreklerin, fiziki şartları yenilenmiş okullarımızda daha iyi...

Başkan Yılmaz, miniklerin mezuniyet sevincine ortak oldu

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ece Amca İlkokulunda Anasınıfı öğrencilerinin mezuniyet törenine katılarak çocukların heyecanına ortak oldu. Başkan Yılmaz,"Küçük yüreklerin, fiziki şartları yenilenmiş okullarımızda daha iyi eğitim alarak geleceğimize büyük katkılar sağlayacağından eminim" dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, okulların kapanmasına kısa bir süre kala okullarda düzenlenen mezuniyet törenlerine katılarak miniklerin heyecanına ortak oluyor. Karesi İlçesi’nde okullara 18 milyon liralık yatırım yaparak eğitimin kalitesine fiziki destek sağlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, törende yine en çok çocukların belediyesi olduklarına vurgu yaptı.

Öğrenciler ile birlikte okulu verimli bir şekilde bitirmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, "İlkokul birinci sınıf ile beraber hayat başlıyor. Ben kedim üniversite yıllarında ilkokul ve ortaokulların bahçesinden geçerken çocuklarımız koşup oynuyordu. Öğrenciler lise dönemine geldiğin herkes bir ağacın altında ama ayakta duruyor. Üniversiteye geldiklerinde çimlerin üzerinde yatıyorlardı. İnsanların en hareketli araştırmacı ve öğrenme eğilimi olduğu dönem aslında ilkokulu dönemidir. Devletimiz 1 milyon 500 bin öğrenciyi taşıyarak okula götürüyor. 1 milyona yakın öğrenci yemek yiyor. Bu olay çok büyük bir organizasyon. Türkiye en düzenli kurumların başında Milli Eğitim Kurumu geliyor. Okullarda eğitim gören tüm çocuklarımızın daha iyi eğitim aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Binalar 6-7 ayda dikiliyor anca bir birey kolay yetişmiyor. Bu uzun soluklu yolculukta anne ve babalara kolaylıklar diliyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35