Başkan Uysal’dan yoğun hafta sonu mesaisi

Burhaniye’de, hafta arasında sürekli halkla iç içe olan ve vatandaşlarla güçlü bağlar kuran Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, hafta sonunda da Burhaniyelilerle bir aradaydı. Hafta sonunu yoğun bir tempoda geçiren Uysal, çeşitli etkinliklerde...

Başkan Uysal’dan yoğun hafta sonu mesaisi

Burhaniye’de, hafta arasında sürekli halkla iç içe olan ve vatandaşlarla güçlü bağlar kuran Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, hafta sonunda da Burhaniyelilerle bir aradaydı. Hafta sonunu yoğun bir tempoda geçiren Uysal, çeşitli etkinliklerde ilçe halkıyla buluştu.

Burhaniye’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen mahalle iftarlarına katılarak vatandaşlarla aynı sofrayı paylaşmaya devam eden Başkan Uysal, hafta sonunda Hacı Ahmet ve Yunus Mahallelerinin ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğinde halkla bir araya geldi. Uysal, Necdet Tosun Parkı’nda yoğun katılımla gerçekleşen iftar yemeğinin ardından Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi ekibinin gösterilerini de mahalle halkıyla birlikte izledi.

Hafta sonu Turhan Bayraktar Parkı’nda Burhaniye Karadenizliler Derneği tarafından verilen iftar yemeği davetine katılan Uysal, 2015 yılında şehit düşen Ahmet Çelik’in hayrına ailesi tarafından belediye iftar çadırında verilen yemekte de hazır bulundu. Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen iftar yemeğinde, kahraman şehit Çelik için dualar okundu.

Burhaniye Belediyesi’nin düzenlediği 3’üncü Geleneksel Ramazan Şenlikleri kapsamında ilahi sanatçısı Serdar Altınbay Burhaniyelilerle buluştu. Ramazan ayına özel olarak düzenlenen etkinliklerin üçüncü haftasında Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleşen organizasyonda semazenler eşliğinde sahne alan Altınbay, vatandaşları manevi bir yolculuğa çıkardı.

Ramazan Şenlikleri kapsamında bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Geleneksel Sübeylidere Yağlı Pehlivan Güreşleri, Burhaniye Belediyesi tarafından hazırlanan çim sahada gerçekleşti. Teravih namazından sahura kadar süren gece güreşlerini yaklaşık 3 bin güreş severle birlikte izleyen Başkan Uysal, yağlı güreş müsabakaları için mahalle halkı tarafından talep edilen yeşil sahanın yapımı için belediye ekiplerine talimat vererek, çim sahayı bu yılki güreşlere yetiştirdi. Bugüne kadar kum üzerinde yapılan Sübeylidere Yağlı Pehlivan Güreşleri, bu yıl belediyeye ait 350 metrekarelik yeşil güreş sahasında gerçekleşti. Kıran kırana geçen mücadelelerin sonunda Ekrem Yavuz başpehlivan olurken, Başkan Uysal müsabakalara katılan tüm sporcuları tebrik etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35