Aydın:
Didim Selçuk Özsoy Ortaokulu ‘değerlerimizi' Öğrencilere Anlatıyor
banner14
Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘Değerler Eğitimi’ çalışmaları kapsamında Didim Selçuk Özsoy Ortaokulunda Değerler Ekibi kuruldu. Okul İdarecileri ve Öğretmenlerin yer aldığı ekip değerler konusunda öğrencilere yerine ve uygulamalı eğitimler veriyor.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘Değerler Eğitimi’ çalışmaları kapsamında Didim Selçuk Özsoy Ortaokulunda Değerler Ekibi kuruldu. Okul Müdür Yardımcısı Nihat Alagöz liderliğinde Müzik Öğretmeni Songül Arslan, Resim Öğretmeni Evşen Algı Çelik, Teknoloji Tasarım Öğretmeni Saliha Kılcı, Din Kültür Öğretmeni Ahmet Ayas, Rehberlik ve Danışmanlık Öğretmeni Özlem Gürbüz’ün yer aldığı ekip değerler eğitimi kapsamında okul öğrencilerinin yer aldığı etkinliklerde öğrencilere sevgi, saygı, doğruluk, dürüstlük, barış ve kardeşli gibi değerler konusunda eğitimler veriyor.

Bu kapsamda okulun koridorlarına Sevgi Sokağı, merdivenlerin Dürüstlük merdiveni gibi isimler verirken okul girişine de Barış ağacı yapıldığı görüldü.

Selçuk Özsoy Müdür Yardımcısı Nihat Alagöz amaçlarının öğrencilerin değerler konusundaki kavramları daha sık kullanmaları, onları hayatlarında uygulayabilmeleri için yapıldığını belirterek “Bu eğitimlerimiz yıl boyunca sürecek. Bir proje çerçevesinde çalışmalar yapılıyor. Her ay belli değeri ön plana çıkarıyoruz. Bu değerleri en iyi uygulayan ve gerçekleştiren öğrencinin seçimi için öğrencilerimizin önüne sandıklar kuracağız ve seçilen öğrencilerimizi ödüllendirip, fotoğraflayıp asacağız. Bu çalışmamızın tüm okullara da örnek olmasını diliyoruz.”dedi.

banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner34

banner7

banner6

banner35

banner18

banner8

banner22

banner4

AK Partili Aday Adayı Turgut, Aydınspor Maçını...
Aydınspor1923-Hacettepe Maçını Adnan Menderes Stadyumu’nda taraftarla izleyen AK Parti Aydın Milletvekili...

Haberi Oku