Adıyaman:
Hafızlar için taç giyme töreni düzenlendi
banner18
banner14
Adıyaman'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında, yeni hafız olanlar için taç giyme merasimi yapıldı.
Adıyaman Can Düğün Salonu'ndaki etkinliğe Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyesi Davut Kaya, Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, İl Müftüsü Mehmet Şahin, müdürler, STK temsilcileri, Adıyaman Metropoliti Melki Ürek, Alevi ve Sünni kanaat önderleri ve yüzlerce Kur'an sevdalısı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur'an tilaveti ile devam etti.
        Programda konuşan Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, ''Kur'an insanları doğru yola, kötülüklerden alıkoymaya yöneltir. Kur'an ilahi bir mesajdır. İnsanoğlu ancak Kur'anın emir ve yasaklarına uymakla mesut olur. Faydalı insan olur. Yararlı insan olur." dedi.
        Böyle programla gönüllerin ve beyinlerin tazelendiğini aktaran İl Müftüsü Mehmet Şahin, milletin verdiği destek sürdükçe bu güzel törenlerin devam edeceğini vurguladı. Konuşmalardan sonra Kur'an hafızlığını tamamlayan Altınşehir Kız Kuran Kur'an Kursu'ndan 12 kız öğrenciye taç giydirildi. Bölge Yatılı Kuran Kursu'ndan da 3 öğrenciye hafız olmalarından dolayı takkeleri hocaları tarafından takıldı.
        Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyesi Davut Kaya, programda Kur'an ziyafeti sundu.

banner26
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner4

banner35

banner22

Başkan Yıldırım’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı...
MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. yıl dönümü münasebetiyle...

Haberi Oku